• POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
          • POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

          •              10 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach odbyła się  XXI edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

                        W konkursie wzięło udział 28 uczestników z 10 szkół powiatu myślenickiego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII-VIII, a jego celem była w tym roku twórczość Adama Mickiewicza oraz zainteresowanie młodzieży literaturą piękną, pielęgnowanie zamiłowania do pięknego czytania, propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

            Naszą szkołę reprezentowały :

            • Maja Orszulak         kl.VIIb
            • Weronika Guśpiel   kl.VIIIa
            • Martyna Żelazny     kl.VIIIa

            Wszyscy czytający uczniowie zaprezentowali się pięknie przyciągając uwagę komisji i publiczności.  Jury przyznało 14 nagród.

            Miło nam poinformować, że  III miejsce zajęły ( ex aequo) Maja Orszulak  oraz  Martyna Żelazny, wyróżnienie otrzymała  Weronika Guśpiel

            Bardzo serdecznie gratulujemy!

             

        • KONKURS PROGRAMISTYCZNY - GIGATHON
          • KONKURS PROGRAMISTYCZNY - GIGATHON

          • Chcielibyśmy zaprosić Uczniów z Państwa Szkoły do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego "Gigathon". 

            W konkursie uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, a przede wszystkim powalczyć o wyjątkowe nagrody. Do wygrania są m.in. konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych. 

            Celem Gigathonu jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji.

             

            Konkurs podzielony został na cztery kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:

            • Klasy 1-3: Minecraft Education
            • Klasy 4-6: Scratch
            • klasy 7-8: języki C++, C# lub Python (do wyboru)
            • szkoła średnia: języki C++, C# lub Python (do wyboru)

            Aby wziąć udział Gigathonie, należy zgłosić się na stronie: www.gigathon.pl i w terminie 6-26 maja 2024 r. rozwiązać quiz online, na podstawie którego zaprosimy najlepszych uczniów do kolejnego etapu. 

            Po zapisaniu się, uczniowie otrzymają dostęp do materiałów treningowych, które pomogą przygotować się do konkursu. 

            Ważne: W tym roku przygotowaliśmy również specjalną konkurencję dla szkół! W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły mają szansę na wspaniałe nagrody. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie (oraz przejdzie do kolejnego etapu) zdobędą m.in. bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny, stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania, zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins czy dostęp do webinaru o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji.Ranking szkół można na bieżąco śledzić na: www.giganci.edu.pl/szkoly 

            Zależy nam, aby szansę wzięcia udziału w konkursie miało jak najwięcej uczniów i szkół, dlatego też będziemy wdzięczni za udostępnienie treści poprzez dziennik elektroniczny, bądź dodanie informacji na  stronie lub w mediach społecznościowych szkoły czy wydrukowanie plakatu.

            Z góry dziękujemy Państwu za pomoc. W załączeniu przesyłamy dodatkowe materiały informacyjne do wykorzystania. W razie wszelkich pytań zapraszam do kontaktu. 

             

            Z poważaniem,Izabela PoradowskaDyrektor placówki 

            Giganci ProgramowaniaMyślenice, ul. Gałczyńskiego 16Tel. 664 16 51 43www.giganciprogramowania.edu.pl

             

            SZCZEGÓŁY: Gigathon__tresc_do_publikacji.pdf

        • WYCIECZKA KLASY II B DO SKANSENU
          • WYCIECZKA KLASY II B DO SKANSENU

          •            7 maja 2024 roku uczniowie klasy II b byli na wycieczce w skansenie w Sidzinie oraz na basenie w Naprawie.

            Na terenie skansenu oglądali chaty z XIX i początku XX wieku, spichlerz, młyn, kuźnię oraz dzwonnicę. Dzieci dowiadywały się jak wyglądało życie na wsi w tamtych czasach. Namalowali też obrazki na szkle. Po zwiedzeniu skansenu uczniowie mieli czas na wspólną zabawę na basenie w Naprawie.

            Wycieczka była udana, a wszystkim dopisywał dobry humor.

        • WIZYTA W HURTOWNI SPOŻYWCZEJ „BZOMEX”
          • WIZYTA W HURTOWNI SPOŻYWCZEJ „BZOMEX”

          •                      6 maja 2024 roku niezwykle interesujące spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Kim chciałbym zostać - poznajemy zawody” przeżyli  uczniowie klasy IIa, którzy pod opieką wychowawcy i opiekunów udali się do Hurtowni Spożywczej ,,BZOMEX" w Pcimiu.

            Na miejscu powitał ich koordynator ds. magazynu i logistyki pan Bogdan Rozum, który to oprowadził nas po firmie.

                        Na początku dzieci zwiedziły pomieszczenia biurowe. Następnie udały się na magazyn gdzie mogły zobaczyć, jak wygląda składowanie towarów, ich segregowanie oraz układanie na półkach. Obserwowały rozładunek towaru oraz przygotowywanie zamówionego towaru i  przekazywanie go na samochody dostawcze. Zapoznały się z pracą magazyniera, kierowcy, logistyka.

            Największą atrakcją była jednak możliwość obserwowania różnego rodzaju wózków widłowych, na których pracowali pracownicy. Pan Bogdan opowiedział jaką drogę pokonuje i w jaki sposób towar z hurtowni trafia na półki sklepowe lub w określone miejsca.

            Na koniec uczniowie otrzymali słodkie upominki. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

            Dziękujemy pięknie za radość, jaką sprawili Państwo naszym uczniom!

          • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

          •                W dniach 24-25 kwietnia klasy szóste udały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wczesna pobudka, wyjazd o godz. 7.00 – te poświęcenia były konieczne, ponieważ na uczniów czekał napięty harmonogram.

            Pierwszym nowo poznanym miejscem były ruiny zamku w Chęcinach, gdzie uczniowie obejrzeli lochy, skarbiec, przymierzyli repliki średniowiecznego uzbrojenia oraz mogli zakuć się w dyby lub zamknąć w klatce. Uczniowie weszli również na basztę, będącą punktem widokowym, skąd rozpościerała się piękna panorama najbliższych okolic.

            Następnie odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Tam uczniowie mogli uczestniczyć w doświadczeniach, obserwacjach, testach, eksperymentach, co w interesujący sposób poszerzało ich wiedzę z nauk przyrodniczych.

            Później nadszedł czas na pobyt w jaskini Raj i obejrzenie różnych form naciekowych, szczątków prehistorycznych zwierząt oraz narzędzi człowieka neandertalskiego sprzed 50 000 lat. Na miejsce noclegowe młodzież dotarła późnym popołudniem.

            Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od spaceru po obszarze Świętokrzyskiego Parku Narodowego i wejścia na wzniesienie Łysej Góry, gdzie zwiedzili najstarsze polskie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W tym miejscu mogli także zaopatrzyć się w pamiątki.

            W drodze powrotnej mieli okazję podziwiać wystawy m.in. zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

            Około godz. 18.00 wszyscy uczniowie bezpieczni i w dobrej formie powrócili do swoich domów.

             

          • SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY

          •  

                            Tematem Konkursu Geograficznego były stolice i flagi wszystkich państw świata.  Do konkursu, który składał się z dwóch etapów, przystąpiło 83 uczniów z klas V-VIII. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test on-line. Awans do II etapu uzyskało 11 osób, które zdobyły ponad 70%. Tym razem uczniowie zmierzyli się z tradycyjnym testem w wersji papierowej.

            Wyniki finału szkolnego Konkursu Geograficznego

            1. Adam Sadowski  kl.8b

            2. Jan Hodurek kl.5a

            3. Szymon Sraga  kl.8a

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie laureatom, rozległej wiedzy geograficznej.

             

        • SPOTKANIE Z ZAWODOWYM ŻOŁNIERZEM
          • SPOTKANIE Z ZAWODOWYM ŻOŁNIERZEM

          •  

                       W ramach realizacji innowacji pedagogicznej: „Kim chciałbym zostać-poznajemy zawody”  26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Uczniowie klas Ia, Ib oraz IIb  spotkali się z żołnierzem zawodowym Panem majorem Krzysztofem Bzdekiem  z 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie.

            Pan wojskowy w bardzo ciekawy sposób opowiedział naszym podopiecznym, czym zajmują się żołnierze, na czym polega jego praca, oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny.

            Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze oprócz tego, że strzegą i  bronią kraju, pomagają w różnych  sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

            Pan Krzysztof zaprezentował swój mundur i opowiedział dlaczego mundur żołnierski ma określoną kolorystykę. Rozdając Flagi nawiązał również do zbliżających się świąt przypominając uczniom o symbolach narodowych.

            Wizyta żołnierza była bardzo interesująca i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

            Składamy serdeczne podziękowanie Panu Krzysztofowi za czas poświęcony dzieciom!

        • KONKURS ARS RHETORICA
          • KONKURS ARS RHETORICA

          •  

                        Dnia 25 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu odbył się konkurs recytatorski  „Ars Rhetorica”.

            Konkurs przebiegał w trzech kategoriach : klasy I – III, klasy IV – VI  oraz klasy VII-VIII

            Celem konkursu było:

            • zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką recytacji i kulturą słowa,
            • motywacja uczniów do poszerzania znajomości literatury i poezji,
            • doskonalenie pracy z tekstem jako narzędziem opisu języka i wyrażania własnych doznań.

            Łącznie do konkursu przystąpiło 27 uczniów szkół podstawowych gminy Pcim. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali:

             

            Kategoria I-III

            Barbara Niedojad    kl. IIa

            Agata Zięba             kl. IIIb

            Szymon Adamczyk   kl. IIIa

            Kategoria IV-VI

            Marek Druzgała             kl. IVa

            Zuzanna Guśpiel       kl.IVa

            Jagoda Róg               kl. Va

            Kategoria VII-VIII

            Maja Orszulak                  kl. VIIb

            Malwina Piwowarska       kl. VIIb

                           

            Z naszej szkoły:

            II MIEJSCE w kategorii klas I-III zdobyła  AGATA ZIĘBA

            III MIEJSCE w kategorii klas IV-VI zdobył MAREK DRUZGAŁA

            WYRÓŻNIENIE w kategorii klas IV-VI zdobyła ZUZANNA GUŚPIEL

             

                                           Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!!

             

             

             

        • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

          • http://spmiejscep.szkolna.net/pliki/obraz/roza1-1587408358.jpg Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. To doskonała okazja do podejmowania różnych inicjatyw promujących literaturę.


            23 kwietnia według tradycji  kobiety otrzymywały czerwoną różę, symbolizującą krew smoka, którego według legendy pokonał św. Jerzy. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Dzień Książki i Praw Autorskich  został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

                        Nasza szkolna biblioteka także obchodziła to święto. Uczniowie, którzy wypożyczyli książki, otrzymali tradycyjnie róże lub zakładki  ufundowane przez Sklepik Uczniowski „Pszczółka”. W bibliotece  uczennice z Koła czytelniczego  przeczytały bardzo ciekawie opowiadania o przygodach Elmera, wzbudzając  ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.

          • LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY I

          • Lista dzieci przyjętych do klasy 1 w roku szkolnym 2024/2025

             

            1. Barta Samuel
            2. Bednarska Łucja
            3. Bodzioch Adrian
            4. Bzowski Adam
            5. Dziadkowiec Alan
            6. Figuła Nadia
            7. Filipiec Mateusz
            8. Flazik Oliwia
            9. Gruszkowska Elena
            10. Hajdus Izabella
            11. Kania Jakub
            12. Kolbiarz Hubert
            13. Kozak Antoni
            14. Kozak Maja
            15. Koźmic Szymon
            16. Kubic Ignacy
            17. Kuboń Maja
            18. Łopata Dawid
            19. Morus Milena
            20. Pajka Bianka
            21. Perkowska Alicja
            22. Pieron Wiktor
            23. Piwowarski Marcin
            24. Pustelnik Anna
            25. Puzik Alicja
            26. Raźniak Emilia
            27. Raźniak Iga
            28. Róg Anna
            29. Róg Maksymilian
            30. Rusnak Iga
            31. Rusnak Julia
            32. Sarek Zofia
            33. Serafin Mikołaj
            34. Sraga Dawid
            35. Surma Adam
            36. Szczecińska Antonina
            37. Szczerbuła Jan
            38. Szpernoga Aurelia
            39. Świętek Stanisław
            40. Talaga Adam
            41. Tekiela Jan
            42. Tyrpuła Hanna
            43. Tyrpuła Wiktoria
            44. Ulmaniec Lilianna
            45. Zięba Mikołaj
            46. Zięba Zuzanna
          • POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE DO KLASY I

          • Dyrekcja  Szkoły  Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi  w Pcimiu ogłasza postępowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
             

            Szczegóły oraz niezbędne druki dotyczące rekrutacji dostępne są w sekretariacie szkoły,  u wychowawców grup w przedszkolach oraz  na stronie internetowej szkoły.

            Harmonogram czynności w postepowaniu rekrutacyjnym określa Zarządzenie nr 8/2024 Wójta Gminy Pcim z dnia 30 stycznia 2024 r.

            Do klasy I szkoły podstawowej w pierwszej kolejności będą przyjmowani kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców. Kartę zgłoszenia należy złożyć  w sekretariacie szkoły (budynek dawnego gimnazjum) w godz. od 8:00  do 14:30 od 26 lutego 2024 r. do 18 marca 2024 r.

            Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego w dniach 11-19 marca 2024 r.  na wniosek rodziców, pod warunkiem, że szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami.

            ZARZĄDZENIE: Scan_zarzadzenie_8-2024_w_sprawie_rekrutacji.pdf

            KARTA  ZGŁOSZENIA: Karta_zgloszenia_2024.2025.docx

          • PRZYWOZY I ODWOZY

          •  

            PRZYWOZY:

            7.20 - PCIM KRZYWICA (TRANSFORMATOR) 

            7.21 - PCIM KRZYWICA SZKOŁA                     

            7.25 - PCIM NADRABIE                                   

            7.35 - ŚWIĄTKI                                                    

            7.45 - MARCHÓWKA                                         

            7.45 - ŁUCZANY                                              

             

            ODWOZY:

            CODZIENNIE:

            12.40 - PCIM KRZYWICA, ŚWIĄTKI, NADRABIE

            13.30 - MARCHÓWKA, ŁUCZANY

            13.40 - PCIM KRZYWICA, ŚWIĄTKI, NADRABIE

            14.20 - PCIM KRZYWICA, NADRABIE, ŚWIĄTKI

            KOTOŃ - 13.25

          • LAPTOP DLA UCZNIA

          • Laptopy dla czwartoklasistów. Kiedy dzieci je dostaną? Jest termin

            Dostawy darmowych laptopów dla czwartoklasistów trafią do dzieci już na początku drugiego tygodnia września. Sprzęt otrzyma 44 uczniów klas czwartych naszej szkoły. Dodatkowo nauczyciele dostaną bon na zakup laptopa w wysokości 2,5 tys. zł.

            Na każdym z laptopów ma być wygrawerowany orzeł oraz napis „Rzeczpospolita Polska”, co miałoby zapobiec odsprzedaży sprzętu. Co do zasady, laptopy nie będą stanowiły własności uczniów, lecz rodziców lub prawnych opiekunów, na podstawie umowy zawartej przez nich z organem prowadzącym

            Program Laptop dla Ucznia", którego celem jest podniesienie kwalifikacji cyfrowych młodych ludzi, jest dużym wyzwaniem logistycznym.

            Laptopy dla czwartoklasistów stają się od dziś stałym elementem polskiego systemu oświaty. Program ten ma wymiar edukacyjny i społeczny.

            Służy wyrównywaniu szans i zamyka erę szkoły dwóch prędkości, zakłada bowiem, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej    w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop.

            Dzieci mogą korzystać z tego sprzętu w szkole i w domu, rozwijać  swoje pasje, zainteresowania i w efekcie nabywać kompetencje cyfrowe     w praktyce.