• NOWOŚCI  WYDAWNICZE
          • NOWOŚCI WYDAWNICZE

DZIĘKI REALIZACJI  PRIORYTETU 3

„NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.

NA LATA 2021-2025”.

Drodzy Czytelnicy! W tym roku szkolnym szkoła przystępując do Narodowego Programu Czytelnictwa otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 15.000 zł  (12 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę)

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do grudnia  2022 r.  do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, lektury oraz audiobooki w większości wybrane przez Was i waszych rodziców. Dokładne tytuły zakupionych książek dla szkoły można sprawdzić na stronie Internetowej szkoły, w zakładce Biblioteka szkolna- NPRCZ 2022 lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej.

Nasz księgozbiór został wzbogacony o  588 woluminów oraz 7 audiobooków, a bibliotekę wyposażono w niezbędny sprzęt i pomoce. Część kwoty przeznaczono również na promowanie czytelnictwa i zakup nagród.

Wszystkie książki zostały już wpisane i opracowane. Niektóre z nich trafiły do naszych czytelników, po kolejne tytuły zapraszamy do biblioteki.