• O BIBLIOTECE

Witamy cię w naszej bibliotece.

Staraj się czerpać z książek

jak najwięcej mądrości i radości .

Szanuj je, jak najbliższych sercu

przyjaciół.

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra ludzkiego."

Biblioteka składa się z wypożyczalni połączonej z czytelnią.

Księgozbiór dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli, udostępniany jest również rodzicom.  Składa się  z literatury pięknej (głównie lektury z języka polskiego), książek popularno-naukowych, podręczników, słowników, encyklopedii i albumów. Księgozbiór jest uzupełniany w miarę możliwości finansowych. Zbiory biblioteki sukcesywnie powiększają się poprzez zakup nowych pozycji oraz otrzymywane dary.

W kąciku czytelniczym uczniowie w godzinach pracy biblioteki mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, na który składają się encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki, leksykony, atlasy, albumy oraz czasopisma dla dzieci.

Zadania biblioteki:

• Realizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego szkoły.

• Rozbudzanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów i nauczycieli.

• przygotowanie do samokształcenia i korzystania ze źródeł informacji.

• wspomaganie nauczycieli w realizacji działań dydaktyczno-wychowawczych.

• upowszechnianie czytelnictwa poprzez różne formy : imprezy czytelnicze, konkursy, wystawy.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Przed nami nowe wyzwania i odkrycia czytelnicze. Dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili biblioteki przypominamy, że biblioteka to miejsce szczególne, pełniące funkcję pracowni interdyscyplinarnej. Jej drzwi są zawsze, dla wszystkich uczniów szeroko otwarte. Tu można:

• wybierać i wypożyczać książki,

• czytać czasopisma,

• myśleć,

• szukać informacji,

• pytać,

• realizować różne projekty,

• przygotowywać się do konkursów,

• uśmiechać się !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do częstych odwiedzin w naszej bibliotece!!!