• POZNAJ OTACZAJACY NAS ŚWIAT

• Koło zainteresowań „Poznaj otaczający nas świat”

W ramach realizacji projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.  od stycznia do czerwca 2023 r. w poniedziałki od godz. 14.20 do godz. 15.50 odbywały się zajęcia z koła zainteresowań „Poznaj otaczający nas”.

Na zajęciach uczniowie tworzyli model ukształtowania terenu w Polsce, omawiali sporządzony samodzielnie klimatogram, wykonywali ćwiczenia związane z wyznaczaniem kierunków geograficznych z użyciem robotów Photon, brali udział w grze terenowej, która wymagała znajomości najbliższej okolicy i orientowania się w terenie.

Młodzież przypomniała sobie również główne strefy klimatyczne, współrzędne geograficzne, obszary i obiekty chronione w Polsce oraz ich położenie, sieć rzeczną Polski, rodzaje skał. Uczniowie zgłębiali wiedzę poprzez oglądanie filmów edukacyjnych i rozwiązywanie zadań interaktywnych. Do przygotowania zajęć posłużyły materiały edukacyjne zakupione ze środków projektu.