• KOŁO ZAINTERESOWAŃ - - MŁODY BADACZ

• Zajęcia pt: ”Młody badacz” w ramach projektu MTA grant 3 w roku szkolnym 2022/2023 odbywały się w poniedziałki od godz. 13:25 do 14:55 w sali nr 13 w okresie od 13.02.2023 do 12.06.2023. Brało w nich udział 8 uczniów z klasy 6.

Zajęcia prowadzone były przez panią Barbarę Bednarz-Bzowską. Aby proces nauczania przyniósł pożądane  efekty, a przede wszystkim był ciekawy dla ucznia, zajęcia miały charakter doświadczalny. Zawarte treści dotyczą zagadnień z zakresu chemii
           i fizyki. Samodzielne wykonanie prostych doświadczeń, określenie i sformułowanie wniosków pozwoliło na zainteresowanie uczniów przebiegiem zajęć. Angażowanie w proces poznawczy  wszystkich zmysłów, ułatwiło zrozumienie i zapamiętanie zagadnień.

Charakter zajęć wymagał  przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz efektywnej współpracy w grupach.

Nadrzędnym celem tych zajęć było zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów.