• KOŁO ZAINTERESOWAŃ - WOKÓŁ ŻYCIA

•                    Zajęcia „Wokół życia” przeznaczone były   dla uczniów chcących poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę z zakresu przyrody. Aby proces nauczania przyniósł pożądane  efekty, a przede wszystkim był ciekawy dla ucznia, zajęcia  miały charakter obserwacyjny i doświadczalny.

Realizowane treści dotyczyły  zagadnień z zakresu chemii i biologii, które są trudne, często abstrakcyjne, „obciążone” dodatkowo specyficznym nazewnictwem substancji, zjawisk oraz przemian. Samodzielne wykonanie prostych doświadczeń, określenie ich wyników i sformułowanie wniosków pozwoliły na zainteresowanie uczniów przebiegiem zajęć, umożliwiły angażowanie w proces poznawczy  wszystkich zmysłów, co w przyszłości ułatwi zrozumienie i zapamiętanie nowych  zagadnień.

Takie zajęcia o charakterze badawczym, laboratoryjnym, dające namiastkę pracy przyrodnika-naukowca, przybliżają uczniom proste metody badawcze, zapoznają je z podstawami biologii i  chemii, a także wyposażą w umiejętności, które pozwolą im brać aktywny udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w trakcie dalszej nauki.