• ROK SZKOLNY 2013/2014

• 2 września rozpoczął się  nowy rok szkolny 2013/2014.
          • Wicedyrektorem szkoły powtórnie  został mgr Marian Mrozicki.
          • W tym roku szkolnym liczba klas wynosiła 13, w tym jedna klasa integracyjna.
          • Jak co roku uczniowie brali udział w dniu 14 września w uroczystościach na Suchej Polanie - XXIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich.
          • Nasza szkoła współpracuje z Policją w Myślenicach.W październiku została zorganizowana impreza :"Bezpieczeństwo uczniów     w drodze do i ze szkoły".
          • 11 października 2013 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas I na ucznia SP Nr 1 w Pcimiu oraz pasowanie na czytelnika.
          • 17 grudnia 2013 r. odbyły się Jasełka szkolne , na które zostali zaproszeni Goście.
          • Nasza szkoła zdobyła dyplom w konkursie „Szkoła przyjazna dla każdego”. Był to konkurs promujący działania wzmacniające bezpieczne i efektywne funkcjonowanie w szkołach uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          • W dniu 11.03.2014r. uczennice  klas IV-VI brały udział w spotkaniu   ze specjalistkami z Katedry Żywienia Człowieka UR w Krakowie. Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy    ze Spółdzielnią Socjalną PRIMA, która realizuje   projekt "Zdrowe czy nie? TY wybierasz co jesz!" Celem spotkania było kształtowanie postaw świadomego konsumenta wśród uczniów, zwrócenie uwagi na skutki, konsekwencje niewłaściwego odżywiania się. Dziewczynki miały okazję dokonać pomiaru wysokości, wagi i mięśni    w celu wyliczenia wskaźników BMI.
          • 26 marca 2014 roku w Szkole odbył się szkolny konkurs „Mam Talent”
          • W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I -III i 23  z klas IV -VI.
          • W dniu 8 kwietnia drużyna trzecioklasistów wzięła udział w III Gminnym Festiwalu Małych Artystów „Master of English 2014”. Konkurs ten odbył się w  Szkole Podstawowej Nr 3 w Stróży i wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół podstawowych naszej GminyPo prawie 3 - godzinnych zmaganiach językowych nasi trzecioklasiści, dzielnie walcząc do końca, zdobyli pierwsze miejsce.
          • Uczennice  naszej  szkoły: Ania  Bobowska  z  klasy  III  c  oraz  Izabela  Tupta  z  klasy  III  b - zostały  laureatkami  II  etapu  Wojewódzkiego  Konkursu  Ortograficznego  KAKTUS.
          • 30 kwietnia 2014 r. w  szkole  odbył  się koncert pieśni patriotycznych z okazji Narodowego Święta Konstytucji  Trzeciego Maja. Koncert rozpoczął  chór  szkolny piosenką: "Tu wszędzie jest  moja Ojczyzna". Następnie  wszystkie  klasy  zaprezentowały  swoje  utwory.
          • W dniu 30.04.2014r. gościliśmy w naszej Szkole uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Myślenic  i Dobczyc. Zaproszeni goście przeprowadzili dla naszych uczniów Warsztaty plastyczne. Uczniowie oraz niepełnosprawni uczestnicy WTZ mieli możliwość nawiązywania wzajemnych kontaktów, podejmowania współpracy oraz zwiększenia otwartości i pewności siebie w procesie wzajemnego poznawania, rozumienia i akceptacji.
          • W dniu 06.05.2014  r. gościliśmy w szkole przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej w Myślenicach.
          • Strażacy przeprowadzili dla naszych uczniów wykład na temat zachowania bezpieczeństwa  w domu i w szkole oraz prawidłowego zachowania się podczas wystąpienia zagrożenia pożarowego.
          • Młodzi  ekolodzy  z  naszej  szkoły  pod  opieką  mgr  Małgorzaty  Maczuga, zdobyli  I  miejsce  w  Imprezie  Ekologicznej: "Z Przyrodą  Turystycznej  Podkowy  Za  Pan  Brat" , w  której  uczestniczyło  kilka  gmin  powiatu  myślenickiego.
          • Uczniowie zebrali  łącznie  162  kg  zużytych  baterii  i  otrzymali  nagrodę  dla  szkoły  w  postaci  laminatora.
          • W  konkursie  indywidualnym Klaudia  Motyl  zdobyła  III  miejsce  oddając  54  kg  baterii.
          • Z okazji XVII rocznicy kanonizacji królowej Jadwigi - w dniu 7 czerwca - Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy Św. w Katedrze Wawelskiej. Po Mszy Św. uczniowie klas szóstych; Ania Kudłacz, Anita Loch, Kamila Górni, Aleksandra Cudak, Robert Serafin i Dominik Łopata, złożyli czerwone róże w hołdzie Pani Wawelskiej przy jej relikwiach.
          • W  roku  szkolnym  2013/2014 Samorząd  Uczniowski  organizował  zbiórkę  makulatury. Zebrano 670 kg   za  które  otrzymano 80,40  zł.
          • W dniu 27.06.2014 r. odbyło sie  uroczyste  zakończenie  roku  szkolnego 2013/2014.
          • Od  czerwca 2014 r. rozpoczął  sie  remont  szkoły.

ROZBUDOWA SZKOŁY